niedziela, 28 października 2018

Jesienne DIY - bukiet w dyni


     Dziś namawiam Was do zrobienia rzeczy bardzo prostej, ale naprawdę efektownej :) Jeśli szukacie pomysłu na przyjemny i nieskomplikowany jesienny projekt DIY, bukiet różyczek w nietypowej odsłonie ozdobi stół i będzie piękną, naturalną dekoracją na jesienny czas. Rodzina i znajomi na pewno będą pod wrażeniem ;) W roli wazonu dla bukietu w intensywnych, prawdziwie jesiennych kolorach, sprawdzi się doskonale nieduża dynia. Wszystko, czego potrzebujecie do zrobienia tej dekoracji, widać na zdjęciu. Kolory, których użyjecie w Waszej kompozycji, oczywiście zależą od Waszej wyobraźni, mnie zależało na nawiązaniu do złotych i pomarańczowych odcieni spadających liści.      
  Na początek odcinamy odpowiedni kawałek gąbki florystycznej oasis i wrzucamy do miski z wodą, żeby dobrze namokła. Po odcięciu górnej części dyni z ogonkiem czas na "brudną" robotę, czyli dokładne wydrążenie miąższu i pestek dyni. Potem trzeba środek dyni wyłożyć arkuszem celofanu i włożyć namoczoną gąbkę. Nadmiar celofanu obcinamy przy krawędzi dyni, żeby nie wystawał na zewnątrz. Czas na najprzyjemniejszą część - formowanie bukietu. Odrywamy listki róż i przycinamy łodygi po skosie na odpowiednią długość, a następnie wtykamy w namoczoną gąbkę, starając się nadać całości ładny, lekko zaokrąglony kształt. Luki między różyczkami można wypełnić na przykład kaszką, tak jak w moim przypadku, lub innymi świeżymi lub suszonymi kwiatkami. I gotowe!
   Taki bukiet będzie zdobił nasz dom przez kilka dni. Kiedy gąbka zacznie przysychać, można dolać odrobinę wody, żeby kwiaty dłużej zachowały świeżość. Jeśli skusicie się na zrobienie własnego bukietu w dyniowym wazonie, koniecznie pochwalcie się efektami :)  
     Udanej niedzieli!          


1 komentarz:

Dziękuję za Twój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...